Integracja, Wolontariat

WOLONTARIAT

Strona wolontariatu znajduje się - TUTAJ

 

INTEGRACJA

Od października 2011 w naszej szkole odbywają się cykliczne zajęcia w ramach projektu POMAGAĆ JEST FAJNIE, koordynowanego przez pomysłodawczynię panią Katarzynę Komorowską. Niepełnosprawne dzieci i młodzież z nasze szkoły i nie tylko spotykają się w soboty na zajęciach warsztatowo-integrujących, w których bardzo chętnie pomagają wolontariusze. Wśród nich można spokać dzieci najmłodsze z przedszkola i szkoły podstawowej, uczniów naszego gimnazjum, a także dorosłych wolontariuszy (nauczycielki nauczania wczesnoszkolnego ze szkoły podstawowej nr81 w Osowej). Zorganizowaliśmy zajęcia tematyczne, mające na celu zintegrowanie uczestników, zadawę andrzejkową, Bal Karnawałowo-Walentynkowy, Urodziny naszych podopiecznych, spotkania z ciekawymi ludzmi, zajęcia muzyczne (prowadzone przez członka zespołu kameralnego panią Maję Mirochę- współpracującą z Fundacją Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Pierwszy Krok") itp.

GALERIA - zajęcia integrujące

GALERIA - Andrzejki

GALERIA - Walentynki