Dzień Otwarty 9 marca 2019

9 marca 2019 r. odbył się w naszej szkole DZIEŃ OTWARTY.
Dla naszych gości przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji.
Dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju pokazach, zajęciach sportowych. Rodzice mogli porozmawiać z Panią Dyrektor Marzeną Majerowską, pedagogiem szkolnym, psychologiem, nauczycielami, logopedą i nie tylko...
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego dnia.

GALERIA

"To dobre miejsce". Pierwsze wrażenia rodziców w Dniu Otwartym
W sobotę, 9 marca, w ZSO Nr 2 odbyły się dni otwarte. W godzinach 10-12 szkołę odwiedzali uczniowie, który chcą rozpocząć edukację w klasie 1 oraz ,,0’’ wraz z rodzicami; a już od godziny 12 do 14 korytarze gmachu szkolnego wypełniły się uczniami ubiegającymi się o miejsce w klasach IV i VII szkoły podstawowej.
Korzystając z okazji, przeprowadziłem z kilkoma rodzicami krótkie wywiady na temat ich pierwszych wrażeń. Wśród moich rozmówców znaleźli się rodzice uczniów klas 0 i 1. Podczas tych dwóch intensywnych godzin udało mi się porozmawiać z 10 osobami. Niestety, niektórzy z nich pierwszy raz widzieli wnętrze i działanie szkoły, co powodowało brak ich jasnej i klarownej opinii. Od trójki rozmówców uzyskałem jednak kilka ciekawych opinii. Oto one:
Wojciech Łupak: Czy planuje Pan, by dziecko zaczęło edukację w naszej szkole?
Rozmówca 1: Tak, oczywiście. Chodzi do tej szkoły nasz starszy syn i chcielibyśmy, aby oboje uczyli się w tej samej szkole.
WŁ: A czym się Państwo kierują podejmując decyzję, oczywiście oprócz faktu, że starszy syn uczy się tutaj?
R1: Na pewno tym, że szkoła jest blisko nas. Myślę również, że opinia o szkole, o poziomie nauczania, o nauczycielach jest takim punktem, który jest dla nas bardzo istotny.
WŁ: Krąży więc dobra opinia na temat szkoły?
R1: Tak, jest bardzo dobra.
WŁ: Jak Pan ocenia naszą szkołę i czy chce Pan udzielić nam jakiś wskazówek?
R1: Na pewno jest to trudna sytuacja ze względu na to, że tu dopiero powstaje szkoła nauczania początkowego. Szkoła się uczy jeszcze wielu różnych rzeczy. Na pewno wiele rzeczy trzeba poprawić. Fajnie by było, gdyby dzieci przy wsparciu nauczycieli w świetlicy odrobiły wszystkie lekcje, by miały godziny popołudniowe i wieczorne już wolne. To minus. A plusy? Warunki w szkole i sali gimnastycznej na pewno są bardzo dobre. Nauczyciele też są dobrzy. Więc myślę, że wszystko raczej jest na plus, oprócz tej jednej rzeczy, o której wspomniałem. No i można by było jeszcze dodać, żeby te dzieci więcej na dwór wychodziły.
WŁ: Czyli ocenia Pan szkołę pozytywnie?
R1: Oczywiście pozytywne. Są małe rzeczy, które można poprawić, ale ogólnie raczej się nie przejmuję.
XXXXXX
 Rozmówca nr.2
 WŁ: Czy planuje Pani, by dziecko rozpoczęło edukację w naszej szkole?
R2: Właśnie składam zgłoszenie do sekretariatu i mnie Pan zatrzymał.
WŁ: Tak? W takim razie przepraszam bardzo. Czym się Pani kieruje dokonując tego wyboru?
R2: W pierwszej kolejności na pewno odległością od szkoły, bo mamy bardzo blisko. Słyszałam też kilka pozytywnych opinii na temat szkoły, dlatego chciałabym, żeby moje dziecko zaczęło tutaj edukację.
WŁ: Czy jest Pani w stanie przytoczyć jakieś dobre opinie?
R2: Generalnie, że są zajęcia dodatkowe, że dużo się dzieje w szkole, więc dzieci się nie nudzą, bo takie ciekawe są zajęcia.
WŁ: A jak pierwsze wrażenia?  
R2: Przyznam szczerze, że jestem trochę zagubiona. Średnio wiem, gdzie co jest, jakbym sama szła do szkoły trochę!
XXXXX
Rozmówca nr.3
WŁ: Planuje Pani wysłać dziecko do naszej szkoły?
R3: Tak, planuję.
WŁ: A czym Pani się kieruje podejmując tę decyzję?
R3: Przyszłam właśnie obejrzeć szkołę i jej zaplecze. Podoba mi się sala gimnastyczna, podoba mi się kontakt z kadrą nauczycielską, więc wydaje mi się, że to będzie dobre miejsce.
WŁ: A słyszała Pani jakieś opinie  na temat szkoły?
R3: Tak, jestem z rejonu i słyszałam właśnie, że dwa lata temu powstawały oddziały dla najmłodszych, więc było trudno…, ale od tamtego czasu wiele zmodernizowano i przyszłam to pooglądać.
WŁ: A na pierwszy rzut oka jak Pani ocenia szkołę?
R3: Bardzo podoba mi się idea, że rodzice wybierają sobie, w jakich grupach będą zestawione dzieci, bo to zwykle jest tak, że ma się sąsiadów, przyjaciół, czy dzieci z przedszkola. Podoba mi się również, że jest bardzo dużo wyjść.

Moi rozmówcy byli bardzo zadowoleni z pierwszych odwiedzin w szkole. ZSO nr 2 w Gdańsku-Osowej to doskonałe miejsce dla ucznia.
                                            Wojciech Łupak, klasa III A Gimnazjum nr 33