Co słychać u Maluchów?

• Wydarzenie w klasie 1a

Styczeń br. obfitował w klasie 1 a w różnego rodzaju wydarzenia.

Zaczęło się od wizyty w Bibliotece Oliwskiej, w której dzieci miały okazję zapoznać się z zasadami wypożyczania książek, a także z księgozbiorem, który w niej jest. Uczestniczyły w warsztatach, na których wykonały samodzielnie magnesy.

Kolejnym wydarzeniem była wizyta w sklepie spożywczym. Dzieci podzielone na cztery grupy produktowe, otrzymały określoną ilość pieniążków. Zadaniem każdej z grup było zakupienie produktów na drugie śniadanie, biorąc pod uwagę budżet, którym dysponowała każda z grup. Po powrocie do szkoły wszyscy z ochotą zajadali kupione i zrobione własnoręcznie śniadanko.

Na zakończenie miesiąca uczniowie poznali właściwości lodu. W ramach zajęć eksperymentalnych, dzieci mogły dotknąć lodu z gazu, usłyszeć różne odgłosy, które pojawiają się przy zetknięciu „suchego” lodu z różnymi materiałami, np. z metalem lub szkłem. Punktem kulminacyjnym była mgła, która pojawiła się na naszym dywanie.

• Dnia 30 stycznia do klasy "0"B zawitali rodzice.

Dnia 30 stycznia do klasy "0"B zawitali rodzice. Dzieci przedstawiły  montaż słowno-muzyczny, a także podzieliły się samodzielnie przygotowanymi przysmakami. Wspólnymi siłami wszystkie pierniki ozdobiono, a następnie skonsumowano. GALERIA

• Klasę OB odwiedziła uczennica szkoły Suzuki.

Dnia 01.02.19 klasę OB odwiedziła uczennica szkoły Suzuki. Dzieci wysłuchały Menueta 2, którego na wiolonczeli zagrała Ich starsza koleżanka. Odważni skorzystali z okazji i chwycili za smyczek, niektórzy spróbowali techniki pizzicato - instrument zachwycił wszystkich. GALERIA

• Rytmika w klasie 2c - GALERIA
  • 0b u stomatologa - GALERIA