Wymiana z Poczdamem

Wymiana z Poczdamem

 

Po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w wymianie z Niemcami. W tym roku w wycieczkach wzieli udział uczniowie Szkoły Podstawowej, Gimnazujum oraz Liceum. Cała wymiana trwała od 15 do 19 października.

         Pierwszego dnia około godziny 17:00 uczesnicy poznali swoich Niemieckich kolegów. Po zapoznaniu sie ze wszystkimi uczniami udali sie do swoich wraz z gościem

         Drugiego dnia około godzniy 7:45 odbyło sie uroczyste przywitanie niemieckich uczniów. Po kilku minutach wszyscy uczesnicy wsiedli do autokaru,  który zawiózł ich do Gdańska. Około godziny 9:00 rozpoczeło sie zwiedzanie jednego z najładniejszych Polskich miast. Niemcy poznali trocheę historii, dzięki pani przewodnik, która opwiedziała w ich języku. Po oprowadzaniu uczniowie mięli trochę czasu wolnego . Około godzniny 12:00 uczestnicy wrócili do szkoły na obiad. Po zjedzonym posiłku wyznaczeni polscy uczniowie oprowadzili gości po naszej szkole. O godzinie 14:00 wszyscy wrócili do domu i przygotowali sie na dyskotekę, która odbyła sie od 17:00 do 20:00 .

        Trzeciego dnia około godziny 8:00 uczniowie wsiedli do autokaru i pojechali do Zamku w Malborku. Po około godzinnej jeździe wszyscy dotarli na miejsce.  Przewodnik podzielił uczesników na dwie grupy. Dzięki temu każdy miał przewodnika, który opowiada w swoim języku. Zwiedzanie zamku trwało około trzech godzin. Po interesującym zwiedzaniu przyszedł czas na obiad, w restauracji. Potem uczniowie weszli do autokaru i pojechali do Centrum Nauki "Experyment" w Gdyni. Tutaj uczestnicy nie mieli żadnego przewodnika i mogli robić, co chcieli przez 2 godziny. Po wyczerpującym dniu około godziny 18:00, uczniowie dotarli pod szkołę, gdzie każdy we własnym zakresie pojechał do domu wraz z niemieckim gościem.

            Czwartego dnia od godziny 8:00 trwały zajęcia sportowe z nauczycielami wychowania fizycznego. Około godziny 11:00 część polskich uczniów wraz z niemcami wyjechali do Oliwy na "Pachołek" oraz na pokaz organów w Katedrze Oliwskiej. Po spacerze uczestnicy wrócili na obiad. Po posiłku wszyscy pojechali do Sopotu. Uczniowie przeszli się po molo oraz po ulicy Monte Cassino. Po około 2 godzinach uczniowie poszli na kręgle do aquaparku w Sopocie. Wszyscy świetnie się bawili, zarówno polacy jak i niemcy. Po godzinie 18:00 wszyscy wsiedli do autokaru i pojechali do swoich domów.

            Ostatniego dnia nastał smutek u uczestników wymiany. Nie zabrakło łez oraz ciepłych słów na bezpieczną drogę do Poczdamu. Niemcy dostali upominki od naszej szkoły, z których się bardzo ucieszyli. Po smutnym pożegnaniu, uczniowie udali się na lekcje do swoich klas. Uczestnicy cieszyli się jednak, że zobaczą się ze swoimi kolegami w maju, kiedy nasza szkoła odwiedzi ich w postaci rewizyty.

GALERIA