grudzień 2017

Wigilia u pierwszaków

22 grudnia był dniem niezwykłym. Po szkolnych korytarzach przechadzali się uczniowie w odświętnych strojach, część z nich miała nawet mikołajkowe czapki i świąteczne przebrania, co dodatkowo podsycało atmosferę zbliżających się uroczystości. Na sali gimnastycznej również panował gwar, zwiastujący przygotowania do Jasełek. Pierwszoklasiści, tłumnie zebrali się na premierze świątecznego przedstawienia przygotowanego przez starszych kolegów. Po skończonych Jasełkach przyszła pora na przygotowania do klasowej Wigilii. Pracy było co niemiara, ale opłaciło się złożyć ławki i udekorować stół, by później móc wspólnie świętować i zajadać się przysmakami.

Wycieczka klas I

19 grudnia 2017 r. klasy I pojechały na wycieczkę do niewielkiej, malowniczej wioski Drzewina, aby spotkać się ze Świętym Mikołajem. Wszyscy, którzy marzyli o osobistym spotkaniu z nim mieli taką możliwość. Mikołaj przyjmował gości w swoim pokoju, w którym panowała niezwykle przytulna atmosfera. Miejsce to idealnie sprzyjało rozmowie z Mikołajem, podczas której można było posłuchać jego opowieści o dalekiej Laponii, a nawet poprosić go o idealny prezent. Święty Mikołaj przywiózł z Laponii wiele świątecznych pamiątek, które chce pokazać polskim dzieciom.

W klasie Ia

Piękny czas Świąteczny zbliża ludzi dlatego też rodzice z klasy Ia wraz z dziećmi przybyli na zajęcia otwarte. W miłej i sympatycznej atmosferze, rodziny tworzyły wspaniałe ozdoby świąteczne oraz szyły maskotki : pierniczki, aniołki. Szczególne podziękowania kieruje dla Pani Agnieszki Krzemińskiej, która kolejny raz udostępniła maszynę do szycia.

Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem i radością. Ozdoby zostały przekazane na kiermasz świąteczny, Jestem bardzo dumna z klasy, a przede wszystkim rodziców, którzy tak chętnie biorą udział we wszystkich wydarzeniach. GALERIA

Przygotowania do Świąt w klasie Ib

Klasa Ib

19. grudnia  uczniowie z klasy I b odwiedzili   Miasteczko św. Mikołaja w Drzewinie.  Komponowali tam stroiki świąteczne, malowali bombki i mieli spotkanie z Mikołajem.

20 . grudnia dzieci wraz z wychowawcą przygotowały dla rodzin oraz Dyrekcji szkoły przedstawienie bożonarodzeniowe pt. "Nasza Szopka" .

Podczas klasowej wigilii czas umilał nam Kaziu grając kolędy na skrzypcach. Niedługo potem dołączył do niego starszy brat Tomasz, wtórując również na skrzypcach.

Apel klas 0-I

Dnia 20.12 odbył się Apel porządkowy, na którym zostały rozdane dyplomy i nagrody za trzy konkursy:

1. Konkurs o Jesieni
2. Konkurs Ale Bomba
3. Konkurs plastyczny z religii
Gratulujemy nagrodzonym uczniom! GALERIA

Szkolne jasełka i wigilie klasowe - 22 grudnia

22 grudnia zapraszamy na szkolne jasełka.
W tym dniu obowiązuje zmieniony plan.

 

KLASY IVA, IVB, IVC, II A, B, C, D, E, F, G, H

9:00- Jasełka w auli
10:00 – Klasowe Wigilie w salach

 

KLASY VIIA, VIIB, VIIC, III A,B,C,D,E,F,G,H

9:00 – Klasowe Wigilie w salach
10:00- Jasełka w auli

Wynik polskiej edycji XII Konkursu Informatycznego Bóbr 2017

Miło nam poinformować, że Jakub Banach z klasy IIIb zajął
III miejsce w  XII Konkursie Informatycznym Bóbr.

Serdecznie gratulujemy Jakubowi i jego Rodzicom.

W tegorocznym konkursie udział wzięło 7575 uczniów z 1081 gimnazjów.

Uprzejmie informujemy, że uroczyste zakończenie XII Edycji Konkursu Bóbr odbędzie się 9 marca 2018 roku (w piątek) na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Podziękowanie

Składamy najserdeczniejsze podziękowania za przekazane dary pod naszą Mikołajkową Choinkę Marzeń.
Wierzymy, że okazane nam dobro z pewnością wróci do Darczyńców,
a radość uczniów i wdzięczność nauczycieli uczynią Święta piękniejszymi.

Jasełka w języku angielskim, Europejskie kolędowanie - 20 grudnia

20 grudnia klasa 4 b pod opieką pani Doroty Gumowskiej i  pani Moniki Danielskiej przygotowała  jasełka w języku angielskim.

GALERIA

Europejskie kolędowanie GALERIA